Atık Toplama Yarışmaları

OKULLAR ARASI ÖDÜLLÜ ATIK PİL TOPLAMA YARIŞMASI

Anaokullarında atık pillerin düzenli olarak toplanması ve öğrencilere atık pil toplama alışkanlığının kazandırılması yönünde gerçekleştirilen kampanyaya 2018 yılında; 42 anaokulu katılım sağlamış ve 900 kg atık pil toplanmıştır. 290 kg atık pil toplayan Tırtıl Gündüz Bakım Evi en çok atık pil toplayan anaokulu olarak ödülünü Kadıköy Belediyesi Çevre Festivali'nde almıştır.

Her yıl düzenlenen kampanya kapsamında; 2019 yılında 805 kg atık pil toplanmıştır. 114 kg atık pil toplayan İlhami Ahmed Örnekal İlkokulu en çok atık pil toplayan okul olarak ödülünü Kadıköy Belediyesi Çevre Festivali'nde almıştır.

 

 

 

 


Okullar Arası Bitkisel Atık Yağ Toplama Yarışması

Tanıtımı Sıfır Atık Günleri 1. Toplantısında gerçekleştirilen ve Bitkisel Atık Yağların çevreye verdiği zararların engellenmesi konusunda öğrencilerin bilinçlendirilmesine yönelik 2017-2018 güz-bahar dönemlerinde devam eden yarışmanın sonucu 2018 Ekolojik Yaşam ve Çevre Festivali'nde açıklanmış olup; İlçemizden en çok atık yağ toplayan iki okulumuz birinciliği paylaşmıştır.

Birinciliği paylaşan İlhami Ertem Ortaokulu ve Şenesenevler Mualla Selcanoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi hediyelerini 2018 Ekolojik Yaşam ve Çevre Festivali'nde almıştır.

 

 


PERSONELLER ARASI ELEKTRONİK ATIK TOPLAMA KAMPANYASI

“Elektronik Atığını Getir Çayın Kahven Bizden” sloganıyla Belediye personelimize yönelik düzenlenen Elektronik Atık Toplama Kampanyası kurum içi elektronik atık yönetimi bilinçlendirme çalışmalarımız kapsamında devam etmektedir. Elektronik atığını getirenlere verilen puan fişleri ile personelimiz çay ve kahvelerini ücretsiz olarak içebilmektedir.