Kadıköy Belediyesi Elektrikli Araç Şarj İstasyonları

Sürdürülebilir bir çevre için attığımız adımlara bir yenisini ekliyoruz!

Elektrikli araç kullanımının artmasıyla birlikte, Kadıköy Belediyesi olarak, WAT Mobilite ile gerçekleştirmiş olduğumuz iş birliği sayesinde, içten yanmalı motorlu araç kullanımının yarattığı çevresel etkilerden kurtularak elektrikli araç dönüşümüne destek olmayı hedeflediğimiz Elektrikli Araç Şarj İstasyonları projemizi siz değerli vatandaşlarımızın hizmetine sunuyoruz.

Temiz Bir Geleceğe Uyumlu Ulaşım

Günümüzde, her geçen gün yoğunlaşan trafikte hava kalitesini korumak ve sera gazı emisyonlarını azaltmak amacıyla elektrikli araçların üretimi ve tercihi giderek artmaktadır. İçten yanmalı motorlu araçlara kıyasla daha çevreci olan elektrikli araçlar sürdürülebilir bir geleceğin temel taşlarından biri olacaktır.

Bu kapsamda, başlangıç olarak İlçemizde 4 noktada konumlandırdığımız şarj istasyonlarımız elektrikli araç sahiplerine güvenli ve konforlu bir şarj deneyimi sunmak üzere tasarlanmıştır. Vatandaşlarımız şehir içi ve uzun yolculukları öncesinde günlük yaşamlarını aksatmadan kolayca ulaşabilecekleri noktalara kurulan elektrikli araç şarj istasyonlarında araçlarını hızlıca şarj edebilirler.

Bu kapsamda, Kadıköy’de 18 noktada kurmayı planladığımız elektrikli araç şarj istasyonlarımızdan ilk dördü Hizmetinizde:


Kadıköy Belediyesi Evlendirme Dairesi
Şarj Ünite Tipi: 2 Adet DC
Soket Bilgisi: DC CCS
Soket Gücü (kW): 120


Khalkedon Kadıköy
Şarj Ünite Tipi: 2 Adet AC
Soket Bilgisi: AC Type-2
Soket Gücü (kW): 22

Şarj Ünite Tipi: 2 Adet DC
Soket Bilgisi: DC CCS
Soket Gücü (kW): 60


Caddebostan Kültür Merkezi
Şarj Ünite Tipi: 2 Adet DC
Soket Bilgisi: DC CCS
Soket Gücü (kW): 120


İDEA Kadıköy
Şarj Ünite Tipi: 2 Adet AC
Soket Bilgisi: AC Type-2
Soket Gücü (kW): 22

Şarj Ünite Tipi: 2 Adet DC
Soket Bilgisi: DC CCS
Soket Gücü (kW): 60


AC ve DC şarj cihazları ile alternatif şarj imkanı sunan istasyonlarımız, sürdürülebilir bir geleceğe duyulan ihtiyacı karşılamak ve çevreyi korumak isteyen tüm vatandaşlarımız için erişime açıktır. Elektrikli araç kullanıcıları, bu istasyonları kullanarak çevresel etkilerini ve enerji maliyetlerini azaltabilirler.

Kadıköy Belediyesi olarak, CO2 ayak izini azaltarak çevremizi korumak ve sürdürülebilir bir yaşam için kararlı bir şekilde çalışıyoruz. Elektrikli araç şarj istasyonlarımızla temiz bir geleceğe uyumlu ulaşımı teşvik ediyoruz. . .

Kadıköy Belediyesi Elektrikli Araç Şarj istasyonları konumlarını haritada görmek için tıklayabilirsiniz.

WAT Mobilite Elektrikli Araç Şarj Uygulamasını indirmek için:

   

 

 


 
 
 
Kasım 2023 Ayında Kurulumu tamamlanan Elektrikli Araç Şarj istasyonlarının 3 aylık kullanım istatistikleri:
 
Toplam Elektrik Tüketimi: 12.000,38 kWh
Toplam Şarj Ücreti: 86.165,66 TL