Sıfır Atık Projesi

İlgili Yönetmelik: SIFIR ATIK YÖNETMELİK TASLAĞI 

Sıfır Atık Günleri

İlçemizdeki okullarda oluşan atığın en aza indirilmesi için başlatılan çalışma kapsamında 14 Aralık tarihinde Fenerbahçe Khalkedon’da İlçemiz okullarından katılan öğretmenlere Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından uygulanan ve tüm kamu kurum ve kuruluşlarında kurulması planlanan; atık yönetim çalışmalarının ve proje bilgilerinin paylaşıldığı bir seminer düzenlenmiştir.

Seminere; 27 anaokulu, 39 ilkokul, 33 ortaokul ve 23 liseyi temsilen 122 öğretmen ve çalışma ortaklarımız ile birlikte toplam 183 kişi katılım sağlamıştır.

İlçemizdeki kamu kurum ve kuruluşlarında oluşan atığın en aza indirilmesi için başlatılan çalışma kapsamında 18 Ocak tarihinde Fenerbahçe Khalkedon’da Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından uygulanan ve tüm kamu kurum ve kuruluşlarında kurulması planlanan; atık yönetim çalışmalarının ve proje bilgilerinin paylaşıldığı bir seminer düzenlenmiştir.

Seminere; Kadıköy İlçesinde yer alan tüm kamu kurum ve kuruluşları, özel hastaneler ve üniversitelerin yetkilileri olmak üzere toplam 90 kişi katılım sağlamıştır.

 

 

 

 

 

 

 

 

Sıfır Atık Okul Eğitimleri

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından başlatılan Sıfır Atık Projesi kapsamında ilçemiz okullarında gelen talepler doğrultusunda Sıfır Atık Eğitimleri gerçekleştirilmiştir. 2018 yılında 2 okulda 420 öğrenci ve 26 öğretmen olmak üzere toplam 446 kişiye eğitim verilmiştir.